Redmi K40 Serisi, Sadece 5 Dakikada 300.000 Adet Sattı

0

Xiaomi, Redmi K40 serisini geçtiğimiz ayın son günlerinde piyasaya sürdü. Seride üç farklı model karşımıza çıktı. Bununla birlikte bu modellerin üçü de 5G desteği ve süt seviye özellikler ile birlikte geldi. Şimdi ise Xiaomi, resmi Weibe hesabı üzerinden önemli bir duyuru yayınladı. Duyuruya göre Redmi K40 serisi, sadece 5 dakikada 300.000 adet satmayı başardı.

Çinli teknoloji devi, bu satış sayısına cihazlar ilk satışa sunulduğunda ulaştı. Bununla birlikte 8 Mart tarihinde Çin’de ikinci satış programı başlayacak. Cihazlar henüz küresel pazarlarda satışa sunulmadı. Ancak kısa süre içerisinde üç modelin de Avrupa ülkelerinde ve diğer bölgelerde satışa sunulması beklenmektedir.

Serideki standart K40 modelinde Qualcomm’un Snapdragon 870 işlemcisi bulunuyor. Buna ek olarak K40 Pro ve K40 Pro+ modellerinde ise Snapdragon 888 yonga seti yer almaktadır. Bu doğrultuda üç modelde de 5G desteği vardır. Standart modelde 48MP ana kamera bulunmaktadır. Ayrıca “Pro” modellerde ise sırasıyla 64MP ve 108MP ana kamera yer alıyor.

Bu özellikler dışında aslında üç model de birbirine benzer özellikler ile birlikte karşımıza çıkıyor. Üç modelde de 120Hz yenileme hızına sahip Super AMOLED ekran bulunmaktadır. Aynı zamanda cihazlarda 33W hızlı şarj desteği yer alıyor. Bu sayede bataryayı kısa sürelerde şarj edebiliyorsunuz.

Buna ek olarak zaten bu üç model için de detaylı bir yazı hazırladık. Redmi K40, K40 Pro ve K40 Pro+ modellerinin tüm teknik özelliklerini ve fiyatlarını öğrenmek için söz konusu modelin üzerine tıklayabilirsiniz. Bu günlerde hem Xiaomi hem de diğer markalardan yeni modeller geliyor. Akıllı telefonlar hakkında yeni haberler için bizi takip etmeye devam edin.

“Redmi K40 Serisi, Sadece 5 Dakikada 300.000 Adet Sattı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir