Redmi K40 Gaming Modeli 120Hz OLED Ekrana Sahip Olacak

0

Redmi K40 Gaming oyun telefonu modeli, Xiaomi‘nin alt markası Redmi’nin oyunculara özel olarak geliştirdiği ilk akıllı telefon modeli olacaktır. Söz konusu model, K40 serisinin bir parçası olarak karşımıza çıkacak. Ancak mevcut modellerden tamamen farklı özelliklere sahip olan yeni bir model olacak. Bununla birlikte yaklaşan modelin ekran özellikleri ortaya çıktı. Bu yazımızda bunları sizlere aktarıyor olacağız.

Redmi’nin yaklaşan oyun telefonu, birinci sınıf kalitede bir ekrana sahiptir. Çinli şirket, yeni modelini 120Hz yenileme hızına sahip bir OLED ekran ile donatacak. Bununla birlikte akıllı telefon modelinin geri kalan tüm özellikleri de amiral gemisi seviyesindeki bir cihaz gibi karşımıza çıkacaktır.

Cihazın ekran paneli 10bit, yani teorik olarak 1 milyar renk sunabilecek. Piyasadaki mevcut 16 milyon renkli 8-bit ekranlardan farklı olduğunu belirtelim. Bununla birlikte bu yeni ekran teknolojisiyle birlikte daha iyi bir renk üretimi göreceğiz. Aynı zamanda ekrandaki renklerin geçişi de daha yumuşak bir hal alacaktır. Böylece kullanıcılar iyi bir görsel deneyim ile karşı karşıya kalacak.

Bunlara ek olarak ekranın parlaklık seviyesi de bir o kadar iyi olacak. Örnek vermek gerekirse daha hassas bir parlaklık deneyimi için 8192 farklı seviye mevcuttur. Bu seviyeler sayesinde ekran parlaklığı akla gelebilecek her koşula hassa bir şekilde uyum sağlayabilecek. Ayrıca HDR10+ teknolojisini destekleyen ekran, DCI-P3 renk gamı ile gelecek.

Redmi K40 Gaming modelinin bu özelliklere sahip olan ekranı 6,43 inç boyutundadır. Bununla birlikte bu cihazın 27 Nisan tarihinde tanıtılacağı söylenmektedir. Bu süreç boyunca söz konusu modele dair yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Redmi K40 Gaming Modeli 120Hz OLED Ekrana Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir