Red Magic 6 Pro Modelinin Batarya Kapasitesi ve Şarj Hızı Ortaya Çıktı

0

Nubia Red Magic 6 serisi, Mart ayının ilk haftasında duyurulacak. ZTE’nin oyun odaklı akıllı telefon modeli, gelişmiş bir soğutma fanı dahil olmak üzere yeni özellikler barındıracak. Ancak yeni bir sızıntı yaklaşan modelin birtakım teknik özelliklerini ortaya çıkardı. Bu sızıntıyla birlikte Red Magic 6 Pro modelinin batarya kapasitesi ve hızlı şarj teknolojisi ortaya çıktı.

Bununla birlikte bu sızıntı, Digital Chat Station’dan gelmektedir. Sızıntıya göre Nubia Red Magic 6 Pro modeli, 120W hızlı şarj desteğine sahip olacaktır. Bu gerçekten oldukça heyecan verici bir haberdir. Buna ek olarak bu şarj teknolojisi, 4.500mAh kapasiteli bir bataryayı yaklaşık 5 dakika içerisinde yarı yarıya şarj edebiliyor. Bu oldukça hızlı ve gerçekten etkileyici.

Karşılaştırmak gerekirse Mi 10 Ultra modeli de 120W hızlı şarj desteğine sahiptir. Ancak o cihazdaki teknoloji 4.500mAh bataryayı 5 dakikada %41 seviyesinde şarj etmektedir. Dolayısıyla ZTE’nin yaklaşan modelinde yer alan aynı hızdaki şarj teknolojisi, diğer modellerden aslında daha hızlıdır. Ancak bu hız farkı konusunda bir yorum yapabilmek için cihazın tanıtılmasını beklemek daha doğru olacaktır.

Bununla birlikte müşterileri sevindirecek önemli bir detay daha ortaya çıktı. Akıllı telefonu aldığınız zamanda kutu içerisinde 120W GaN hızlı şarj cihazı da mevcut olacak. Bu sayede bu teknolojiyi deneyimlemek için harici bir adaptör almanıza gerek kalmayacaktır. Son zamanlarda firmaların kutu içerisinden şarj cihazını çıkardığını görüyoruz. Bunu göz önünde önünde bulundurduğumuzda ZTE aslında olması gerekeni yapacaktır.

Red Magic 6 ve Red Magic 6 Pro, 4 Mart’ta piyasaya sürülecektir. Her iki model de 144Hz yenileme hızına sahip ekran ile birlikte gelecek. Bununla birlikte cihazlar gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden alacak. Buna ek olarak standart modelde ise “Pro” model kadar hızlı olmayan ancak yine de oldukça iyi bir teknoloji olan 66W hızlı şarj ile gelmesi bekleniyor.

“Red Magic 6 Pro Modelinin Batarya Kapasitesi ve Şarj Hızı Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir