Pixel 4a Modeli, iPhone SE 2020’den Daha Ucuz Olacak!

0

Google, geçtiğimiz sene bu zamanlarda uygun fiyatlı Pixel 3a modelini tanıtmıştı. Şimdi ise yakın zamanda Pixel 4a modeli için tanıtım etkinliği düzenlenmesi planlanmaktadır. Cihazın fiyatı ile ilgili bir çok spekülasyon mevcutken şimdi çok daha iddialı bir söylenti ortaya çıktı.

Daha önceden ortaya çıkan raporlar, Google Pixel 4a’nın iPhone SE 2020 modeliyle aynı başlangıç fiyatına sahip olacağını belirtiyordu. Yani cihazın standart versiyonunun 399 dolar ile satılacağı iddia ediliyordu. Ancak şimdi ortaya çıkan bir bilgi cihazın çok daha düşük bir fiyatlandırma ile gelebileceğini ortaya koyuyor.

9to5Google’dan Stephan Hall’un aktardığı bilgiye göre, Pixel 4a’nın fiyatı Apple’ın ikinci nesil iPhone SE modelinden 50 dolar daha ucuz olacak. Böyle olursa Pixel 4a 300 dolarlık bir fiyatlandırma ile gelecek. İşin ilginci ise bu fiyat etiketinin 128GB’lık versiyon için olduğu belirtiliyor. iPhone SE 2020’nin 128GB’lık versiyonu ise şu anda $449 ile satıştadır.

Google’ın yeni uygun fiyatlı akıllı telefonu Apple’ın iPhone SE 2020’sine göre çok daha iyi özelliklere sahip olacak. Ancak işlemci performansı konusunda biraz geride kalabilir. Daha uygun fiyat ve işlemci dışında daha iyi performans sunan bir cihazı oldukça fazla kişi tercih edebilir.

Google Pixel 4a, kamera deliğine sahip OLED ekran ile gelecek. Cihazda 3.080mAh kapasiteli batarya bulunacak ve akıllı telefon gücünü Snapdragon 730 yonga setinden alacak. Google, arka tarafta 12.2MP kamera sensörü sunarken ön tarafta ise 8MP’lik özçekim kamerası bulunduracak. Arka tarafta fiziksel parmak izi tarayıcı, alt tarafta 3.5mm kulaklık girişi ve 18W hızlı şarj özelliği cihazda öne çıkan diğer özelliklerdir.

“Pixel 4a Modeli, iPhone SE 2020’den Daha Ucuz Olacak!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir