Peş Peşe Gelen Depremler İçin Naci Görür Açıklama Yaptı!

Biga ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem, bölgede endişe yarattı. Depremin ardından Çanakkale’de ise 2,4 ve 2,6 şiddetinde iki artçı sarsıntı daha yaşandı.

İçişleri Bakanı ve AFAD Açıkladı: İhbar Yok, Ölçümler Sürüyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve AFAD tarafından yapılan açıklamada, bölgede herhangi bir olumsuz ihbarın olmadığı ve sismik ölçümlerin devam ettiği belirtildi.

Naci Görür’ün Uyarısı: Gemlik Üstüne 7’den Büyük Deprem Gelirse…

İstanbul’da da hissedilen deprem sonrasında dikkat çeken bir uyarı Naci Görür’den geldi. Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gemlik fayının Kuzey Anadolu fayının Güney kolunu oluşturduğuna dikkat çekerek, “Gemlik kesinlikle 7 ve üstü bir depreme dayanamaz” dedi. Görür, fay hattının ve zemin koşullarının risk oluşturduğunu vurgulayarak, yeni imar ve iskan verilmemesi gerektiğini, yapıların çevresindeki yüksek alanlara kaydırılarak özel inşaat ve mimari tekniklerle yapılması gerektiğini ifade etti.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir