OnePlus 9 Pro Modelinin Kamera Modülü Gün Yüzüne Çıktı

0

OnePlus, yeni amiral gemisi modellerini piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Şirketin yeni OnePlus 9 serisinin kameraları için Leice ile iş birliği yapacağına dair söylentiler mevcuttu. Ancak ortaya çıkan yeni bir sızıntı, bu söylentilerin yanlış olduğunu ortaya koydu. Kısa süre önce OnePlus 9 Pro modelinin canlı görüntüleri gün yüzüne çıktı. Bu görüntüler, akıllı telefonun arka kamera modülünün tasarımını gözler önüne serdi.

Sızdırılan görüntülere baktığımız zaman arka kamera modülünde hangi şirket ile iş birliği yapıldığı açıkça gözükmektedir. Buna göre OnePlus, yeni amiral gemisi modelinin kameraları için Hasselblad markası ile birlikte çalışıyor. OnePlus, Hasselblad ile ortaklık yapan ilk akıllı telefon şirketi değil. Motorola aslında birkaç yıl önce İsveçli kamera üreticisi ile ortaklaşa yapılan bir Moto Z lansmanını yaptı.

OnePlus 9 Pro Modelinin Canlı Görselleri Ortaya Çıktı

OnePlus 9 Pro’ya ait olduğu düşünülen görseller, Dave2D isimli YouTube kanalı üzerinden bir video şeklinde paylaşıldı. Teknoloji üzerine videolar çeken Dave Lee, görselleri Discord üzerinden bir kullanıcının kendisine gönderdiğini söyledi. Videodaki görselde yer alan OnePlus 9 Pro, gümüş renk seçeneği ile gözüküyor. Bununla birlikte dörtlü kamera kurulumuna sahip olan cihazda kamera delikli ve kavisli bir ekran yer alıyor.

Arka kamera modülünde ikişer adet büyük ve küçük kamera sensörleri bulunuyor. Aynı zamanda bu modül içerisinde LED flaş, lazer odak sistemi ve tabii ki mikrofon da yer almaktadır. Açıkça görebildiğimiz gibi OnePlus 9 Pro’nun tüm kamera sensörleri yuvarlak şekildedir Dolayısıyla cihazda periskop kamera lensinin olmayacağını doğrulamış olmaktayız. Bazı diğer resimler de telefonun bazı teknik özelliklerini göstermektedir.

OnePlus 9 Pro modelinin 3120 x 1440 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacağını söyleyelim. Bu ekran 120Hz tazeleme hızını destekleyecek. Aynı zamanda kullanıcılar istedikleri zaman bunu 60Hz’e düşürebilecek. Bu sayede bataryadan da tasarruf edilmiş olacak. Bununla birlikte cihazın garip bir şekilde 11GB RAM’ sahip olduğu söyleniyor. Depolama konusunda ise temel olarak 256GB dahili alana sahip olacaktır.

Ortaya çıkan bu görsellerin kesinlikle OnePlus 9 Pro’ya ait olduğunu söyleyemeyiz. Ancak daha önceki sızıntılardan da yola çıkarsak bu görseller, yüksek ihtimalle bahsedilen cihaza aittir. OnePlus, yaklaşan OnePlus 9 serisinde üç farklı model tanıtacak. Bu modellerin OnePlus 9 Lite, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Yaklaşan akıllı telefon modellerine dair yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“OnePlus 9 Pro Modelinin Kamera Modülü Gün Yüzüne Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir