MWC 2021 Etkinliği, Haziran Ayı Sonuna Kadar Ertelendi

0

MWC (Dünya Mobil Kongresi), mobil teknolojiler söz konusu olduğu zaman takvimdeki en büyük etkinliklerden biridir. Bu etkinlik, her sene genellikle Şubat sonunda veya Mart başında düzenlenir. Ancak bu yıl devam eden küresel salgın nedeniyle iptal edildi ve şimdi MWC 2021 etkinliği de ertelendi. Yapılan açıklamada, MWC 2021 etkinliğinin 28 Haziran – 1 Temmuz tarihlerine kadar ertelendiği belirtildi.

La Vanguardia isimli bir İspanyol gazetesine göre, etkinliğin arkasındaki organizasyon Haziran 2021’nin sonlarına doğru düzenlenecek. Bu erteleme kararındaki en büyük etken, eğer yılın erken zamanlarında düzenlenirse çok daha az sayıda şirketin etkinlikte boy gösterebilecek olmasıdır. Etkinliğin organizatörleri, bu durumu göz önünde bulundurarak, mobil sektördeki şirketlerin yaklaşık %85’inin etkinliğe katılmasını sağlamak için gerçekleştirecek.

MWC 2021 etkinliği gecikirse, yeni mobil cihazlar da mı geç tanıtılacak?

Salgın durumuna baktığımız zaman etkinlikteki bu gecikme çok da şaşırtıcı değil. MWC 2021’in 1 Mart tarihinde başlaması planlanmıştı. Bu büyük yüz yüze etkinlik için dünyanın mevcut durumu göz önüne alındığında böyle bir durumda düzenlenmesi pek mantıklı gözükmüyor. Haziran ayının sonuna doğru ertelenen etkinlik için bile bir garanti yok. Eğer küresel salgın etkisini yoğun bir şekilde devam ettirirse, etkinliğin daha da ertelenmesi veya tamamen iptal edilmesi de gündeme gelebilir.

MWC, tipik olarak çok sayıda akıllı telefonun yanı sıra bazı tabletler, giyilebilir cihazlar ve diğer cihazların ortaya çıktığı ve kullanıcıların beğenisine sunulduğu yerdir. Bunlara Sony, LG, Nokia ve Huawei gibi markaların amiral gemileri dahildir. Ancak mobil dünyanın en büyük iki devi olan Samsung ve Apple, bu etkinlikte sergilemek yerine ayrı lansman etkinlikleri ile yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaktadırlar.

Peki bu etkinliğin ertelenmiş olması, şirketlerin gelecek modellerinin daha geç bir tarihte tanıtılmasına mı sebep olacak? Bu soruya kesin bir yanıt vermek için henüz oldukça erken gözüküyor. Ancak bu durumun ihtimaller dahilinde olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu gecikme, mobil kategori için 2021 yılına sessiz bir başlangıç durumunu doğurabilir. Ancak işlerin yılın ortasına ve sonuna doğru toparlanmasıyla birlikte bu sessiz başlangıç durumu da ortadan kalkacaktır.

“MWC 2021 Etkinliği, Haziran Ayı Sonuna Kadar Ertelendi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir