Memur Olacaklara Müjde! Atama Tarihleri Belli Oldu!

0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2 bin 392 yeni engelli memur ataması için sonuç tarihini duyurdu. Pazartesi günü yapılacak atamalarla birlikte, kamudaki engelli memur sayısının 68 bin 396’ya yükselmesi planlanıyor.

Atama Süreci ve Detayları

Bakan Göktaş, Pazartesi günü 2 bin 391 engelli vatandaşın kamu kurumlarına yerleştirileceğini açıkladı. Bu atamalarla birlikte, engelli memur sayısının önemli ölçüde artması hedefleniyor.

Tercih Başvuruları ve Sonuçlar

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercihler 10-19 Ocak 2024 tarihleri arasında alınmıştı. Adaylar, atama sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinden öğrenebilecekler. Bu atamalar, kamu kurum ve kuruluşlarında boş bulunan kadrolara yapılacak.

Engelli memur atamaları, kamu hizmetlerine erişimde eşitlik ve adaletin sağlanması adına önemli bir adımdır. Bakanlık, bu atamalarla engelli bireylerin istihdamına destek olmayı ve toplumsal fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyor. Pazartesi günü yapılacak atamaların, bu hedef doğrultusunda önemli bir adım olması bekleniyor.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir