Meizu 18 Serisi, 3 Mart Tarihinde Çin’de Piyasaya Sürülecek

0

Çinli tüketici elektroniği şirketi olan Meizu, bundan on sekiz yıl önce kuruldu. Şirket şimdi on sekizinci yılını kutluyor ve kutlamalar ile birlikte bazı yeni ürünler de tanıtmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte Meizu, yeni bir kullanıcı arayüzü ve yeni akıllı telefon serisini tanıtacak. Yapılan duyurulara göre bu Meizu 18 serisi olacak. Ayrıca bu cihazların 3 Mart tarihindeki etkinlikte tanıtılacağını söyleyelim.

Bu akıllı telefon modellerinden farklı şeyleri de düzenlenecek etkinliklerde göreceğiz. Örnek vermek gerekirse 1 Mart tarihinde şirketin geçmişiyle alakalı bir belgesel yayınlıyor olacaktır. Bununla birlikte Flyme 9 olarak isimlendirilecek olan yeni arayüz güncellemesi ise 2 Mart tarihinde karşımıza çıkacak.

Meizu’nun akıllı telefon modelleri için geliştirdiği yeni kullanıcı arayüzü, Android 11 tabanlı olarak gelecek. Ancak sızıntılara göre yaklaşan modeller kutu içerisinden eski sürüm olan Flyme 8.3 ile birlikte çıkacaktır. Buna ek olarak daha sonrasında yeni arayüz güncellemesini alacak ilk cihazlar olacağını da söyleyebiliriz.

Söylentilere göre serinin güçlü modeli olan Meizu 18 Pro, gücünü Snapdragon 888 işlemcisinden alacak. Bununla birlikte daha düşük özellikli olan standart Meizu 18 modelinde ise Snapdragon 870 işlemcisinin yer almasını bekliyoruz. CQC’de yer alan bir listeye göre Meizu 18 modelinde 30W hızlı şarj desteği bulunmaktadır. Buna ek olarak cihazda 4.000mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor.

Pro modelde ise 40W hızlı şarj ve 4.500mAh kapasiteli bir batarya mevcut olacaktır. Ancak her iki modelin kutu içeriğinde de şarj cihazı olmayacak. Tıpkı Apple ve Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinde yaptığı durumla karşı karşıya kalacağız. Bu nedenle harici bir şarj cihazı satın almak zorunda kalacaksınız. Bu cihazlara ek olarak Meizu Watch isimli yeni bir cihaz da görebiliriz. Ancak bu konuda henüz herhangi bir sızıntının olmadığını belirtelim.

“Meizu 18 Serisi, 3 Mart Tarihinde Çin’de Piyasaya Sürülecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir