LG, Dönebilen Çift Ekranlı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor!

0

LG, yakın zamanda LG Velvet modelini sınırlı bölgelerde satışa sunmak üzere tanıttı. Bu cihazla ilgili son haftalarda birçok söylentiye ve sızıntıya maruz kaldık ancak nihayet akıllı telefon modeli tüm özellikleri karşımıza çıktı. Şimdi ise LG tarafından dönebilen çift ekranlı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalar yapıldığına dair söylentiler var.

Bu söylenti, Güney Koreli bir yayın kuruluşu olan Korea Heral tarafından sunuluyor. Güney Koreli teknoloji devi LG’nin benzersiz bir şekilde yatay ve dönen ekrana sahip akıllı telefon piyasaya süreceği iddia ediliyor.

Son zamanlarda yayınlanan bazı raporlar doğrultusunda bu sıra dışı telefonun yatay olarak dönen bir ikinci ekrana sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Bu ekran ayrıca olacak yani bir ikinci ekran şeklinde sunulacak. Şimdiye kadar ikiye katlanabilir telefonlar ya da esneyebilen ekranlar gibi çözümler gördük ancak LG’nin bu tasarım anlayışı oldukça farklı bir yaklaşım olacak.

Söylentiler bu dönen ekranın medya tüketimi ve oyun deneyimi konusunda daha gelişmiş bir performans sunacağını belirtiyor. Üst bölümde bulunan ekran döndükçe, kullanıcılar dikey olan bölümden video izleyebilirken yatay olan bölümden ise oyun oynayabilirler.

LG’nin küresel olarak etki eden koronavirüs salgınına rağmen bu cihazı üretmek istediği söyleniyor. Şirket muhtemelen salgın süreci tamamen sonlanmadan bu yeni cihazın üretimine başlayacak ve planları dahilinde bu yıl içerisinde piyasaya sürecek. Cihazın fiyatının ise tahmini olarak $816 civarında olması bekleniyor.

“LG, Dönebilen Çift Ekranlı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir