LG, Bataryalı Hava Temizleyiciye Sahip Yeni Yüz Maskesini Duyurdu

0

Tüm dünyayı aylardır etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yüz maskeleri adeta günlük kıyafetimizin bir parçası haline geldi. Son zamanlarda piyasaya çeşitli tasarımlarda ve özelliklerde maskeler çıktı. Akıllı telefona bağlanan ve LED ekranlara sahip olan maskeler de gördük. Şimdi ise LG, bataryalı hava temizleyiciye sahip yeni bir yüz maskesini duyurdu.

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin daha önceden kendi kendini temizleyen şarj kutusuna sahip olan bir çift kulaklık ürettiğini görmüştük. Şirket, şimdi de havadaki partikül maddelerin %99,97’sini filtreleyebilen ve pille çalışan bir filtreleme sistemiyle birlikte gelen yeni bir hava temizleyici yüz maskesini duyurdu. Puricare Giyilebilir Hava Temizleyici isimli ürün, 0,3 mikron boyutundaki küçük parçacıkları da filtreleyebiliyor.

LG’ye göre yeni Puricare maskesi, iç tarafından çift fanlara güç sağlamak için 820mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Üstelik bu bataryanın gücü ile yüz maskesi düşük ayarlarda sekiz saat dayanabilirken yüksek ayarlarda ise iki saate kadar dayanabilecek. LG’nin yeni hava temizleyicili yüz maskesi, evler için geliştirilen hava temizleme cihazlarında kullanılan H13 HEPA filtrelerinden iki tane içermektedir. Ayrıca bu filtreler kolaylıkla değiştirilebiliyor.

LG, resmi basın bülteninde cihazın diğer ayrıntılarından da bahsetti. Buna göre cihaz, kullanıcının nefes döngüsünü ve hacmini algılayan ve iki adet bulunan fanı buna göre ayarlayan solunum sensörü ile birlikte geliyor. Sağlık ve hijyen faydası sunan bu yüz maskesi, LG’nin ürün yelpazesini daha da genişletiyor ve şirketin belirttiğine göre yeni ürün heyecan verici bir katı sunuyor.

LG’nin ev ürünlerinden ve hava çözümlerinden sorumlu olan başkanı Dan Song, bu ürün ile ilgili olarak, tüketicilerin hayatı daha güvenli ve daha rahat hale getirmenin yollarını aradıklarını belirtiyor. Şirket, yeni maske için herhangi bir fiyat açıklamadı. Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek IFA 2020 fuarında sergilenecek olan yüz maskesinin fiyatının da o zaman açıklanması bekleniyor.

“LG, Bataryalı Hava Temizleyiciye Sahip Yeni Yüz Maskesini Duyurdu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir