Kredi Kartı Kullananlara Acı Haber! Artık Kredi Kartı Kullanamıcaksınız!

Yükselen enflasyonla mücadele etmek isteyen vatandaşlar, gelirlerinin erimesiyle birlikte kredi kartlarına yöneldiler. Bu durum, kredi kartı kullanımında rekor seviyelere ulaşılmasına neden oldu. Taksitlerin tamamen kaldırılması veya sınırların artırılması gündemdeyken, yeni Merkez Bankası Başkanı kararını verdi.

Kredi Kartı Harcamalarında Yükselme ve Düzenleme İhtiyacı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, kredi kartlarında düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Karahan, “Bu konuda birkaç fikrimiz var, çalışmalarımız sürüyor. Belirli bir aşamaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Enflasyon Raporu ve Kredi Kartı Harcamaları

TCMB Başkanı Fatih Karahan, Merkez Bankası İdare Merkezi’nde bu yılın ilk Enflasyon Raporu’nun tanıtımı amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuştu. Karahan, kredi kartı harcamalarındaki artışı da değerlendirerek, “Aralık ayında kredi kartı harcamalarında yükselme oldu. Bunu not ettik, farkındayız. Bunun geçici olup olmadığı henüz çok net değil. Asgari ücretin artacağı bekleniyordu. Bu nedenle bazı harcamalar öne çekilmiş olabilir ama bundan bağımsız olarak kredi kartlarında düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda birkaç fikrimiz var, çalışmalarımız sürüyor. Belirli bir aşamaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir