İphone 16 Tasarım ve Kamerası İfşa Oldu! Yeni Tasarım Herkesi Şaşırttı!

0

iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesinin üzerinden bir yıl bile geçmeden, Apple’ın iPhone 16 serisi üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Bu yeni serinin standart ve Pro modelleriyle tanıtılması bekleniyor ve sızıntılar hız kesmeden devam ediyor.

iPhone 16’nın Yeni Tasarımı

Majin Bu adlı sosyal medya kullanıcısının paylaştığı bir fotoğrafa göre, iPhone 16’nın arka kameraları dikey olarak konumlandırılacak. Bu, önceki nesildeki çapraz yerleşimden farklı olarak, tamamen dikey ve alt alta düzenlenmiş bir tasarımı işaret ediyor. Bu değişiklik sadece iPhone 16’da değil, aynı zamanda üst düzey versiyonları olan iPhone 16 Pro’da da bulunacak.

Uzamsal Video Özelliği

Teknoloji sitesi MacRumors’un belirttiğine göre, Apple’ın kamera sensörlerini dikey olarak konumlandırması, iPhone 16 serisine Uzamsal Video kaydı özelliğini getirecek. Bu özellik şu anda sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde bulunmakta ancak iPhone 16 serisindeki bütün modellerde yer alacak.

Eylem Düğmesi ve Capture Button

iPhone 16 ile birlikte, eylem düğmesi artık standart iPhone kullanıcılarına da sunulacak. Ayrıca, capture button adı verilen ve henüz fonksiyonu hakkında detaylar net olmayan bir düğme de cihazda yer alacak.

Dikey Kamera Tasarımının Geçmişi

Apple, dikey kamera tasarımını ilk olarak iPhone X ile kullanmaya başladı ve daha sonraki modellerde de bu tasarımı tercih etti. Bu tasarım, bazı Android akıllı telefonlarda da görülse de, Apple’ın iPhone 16 serisi için bu tasarıma geri dönmesinin sebebi, Samsung’a özenmek değil; Uzamsal Video özelliğini getirmek istemesinden kaynaklanıyor.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir