Huawei ve Leica İş Birliği, P50 Serisiyle Birlikte Sona Erecek

0

Huawei P9 modeli, Huawei ve Leica’nın ortaklığından doğan ilk telefon olarak piyasaya sürüldü. 2016 yılında bu model piyasaya sürüldüğünden beri her iki şirket de mobil fotoğrafçılığı yüksek bir standarda ulaştırmak için yeni modellerde birlikte çalıştılar. Ancak yeni raporlara göre Huawei ve Leica iş birliği, bu yıl sona erecek.

Teknoloji analisti Teme, Twitter üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımla birlikte Huawei P50 serisinin Alman kamera şirketinin markasını taşıyacak son proje olacağını açıkladı. Bununla birlikte bilgi sızıntısı her iki şirket arasındaki ortaklığın Leica’nın yazılım ve donanım girdisinden sadece markalaşmaya düştüğünden de bahsetti.

Kısacası Huawei artık Leica ile bir teknoloji geliştirip bunu cihazlara entegre etmiyor. Bunun yerine Leica “Co-Engineered With Leica” etiketi ile birlikte bir nevi markayı öne çıkararak insanların tercih etmesini sağlıyor. Yani bu noktada gelişmiş teknolojiden ziyade bir markayı pazarlayıp onun üzerinden insanların tercihlerini etkilediğini söyleyebiliriz.

Bu durumda zaten iki firmanın artık bir iş birliği yapmasının pek de anlamı kalmamış demektir. Bununla birlikte Leica’nın başka bir akıllı telefon üreticisi ile ortaklık yapacağı da söylenmektedir. Ayrıca bazı raporlara göre bu ortağı zaten bulmuş durumda. Yine bu söylentilere göre Leica’nın yeni ortağı Sharp olacaktır.

Kısa süre önce ortaya çıkan bir Sharp markalı telefon renderında “Co-Engineered With Leica etiketi bulunuyordu. Bu da aslında bize oldukça büyük bir ipucu veriyor. Bunun yanı sıra Huawei ile Leica’nın yollarını ayırması çok da şaşırtıcı değil. Çünkü ABD kısıtlamaları nedeniyle Huawei akıllı telefon sektöründe büyük bir darbe yedi. Dolayısıyla şirketin azalan ürün yelpazesiyle bu ortaklığı sürdürmesinin pek de bir anlamı yoktur.

“Huawei ve Leica İş Birliği, P50 Serisiyle Birlikte Sona Erecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir