Google Chrome Masaüstü Sürümüne Yeni Sekme Grubu Özelliğini Geldi

0

Google, Chrome’un Android uygulaması için birkaç ay önce yeni bir özellik sunmuştu. Bu özellik ile birlikte Android kullanıcıları, tarayıcıları üzerinden yeni sekmeleri gruplandırabiliyordu. Bununla birlikte bu yeni sekme grubu özelliği, Google Chrome masaüstü sürümüne de nihayet geldi. Bu özellik sayesinde artık sekmeler daha düzenli bir halde kullanılabilecektir.

Bu özellik, şimdiki halini alana kadar birçok test aşamasından geçti. Google Chrome’un masaüstü sürümündeki sekmeler grubu özelliği, gelişmiş üretkenlik için bir kullanıcının tarama etkinliklerini hızlı bir şekilde organize etmek için paha biçilmez bir araç olacaktır. Kullanıcının, yine de ihtiyaç duyabileceği sekmeleri kapatmadan ortamı düzene sokmasına yardımcı olmaktadır.

Bununla birlikte Chrome masaüstü veya ChromeOS kullanıcısının seçili sekmeyi sağ tıklayarak yeni gruplar oluşturmasını sağlamaktadır. Ayrıca grubu oluşturmadan önce bir renk ve isim vererek düzene biraz renk dahil edebilirsiniz. Ek olarak, farenin sol düğmesini tıklarken shift tuşuna basarak birden çok sekme seçebilirsiniz.

Beklendiği gibi, bazı kullanıcılar yeni işlevselliği memnuniyetle karşılıyor. Bazıları da özelliğinin verimliliği artırmaya ve dağınıklığı azaltmaya çok da yardımcı olmayacağını belirtmektedir. Ayrıca bazı kullanıcılar, sekme grubu özelliğinden geçmek yerine artık ihtiyaç duyulmayan sekmeleri kapatarak çalışma alanını kolayca düzenleyebildiği için bunu simgesel olarak görüyor.

Google Chrome’un bu özelliği daha fazla platformda kullanıcıların hizmetinde olacaktır. Bu doğrultuda kullanıcılar zamanla bu özelliği benimseyecektir. Böylece daha sıradan bir özellik haline gelecek. Zamanla daha düzenli bir sekme gruplandırma yapabilecek olan kullanıcıların büyük bölümü bu özellikten memnun kalacaktır.

“Google Chrome Masaüstü Sürümüne Yeni Sekme Grubu Özelliğini Geldi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir