Galaxy S21 Serisi, 65W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

0

Samsung‘un 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtacağı Galaxy S21 serisi, 65W kablolu hızlı şarj desteğine sahip olabilir. Bu gerçekten harika bir özellik olacak. GalaxyClub tarafından yayınlanan rapora göre, Samsung’un EP-TA865 model numarasına sahip bir şarj cihazı mevcut. Daha önceden de Samsung’un buna benzer yüksek hızlı şarj cihazları sunduğunu görmüştük.

Note 10+ modeli ile birlikte isteğe bağlı olarak sunulan bir aksesuar olan 45W hızlı şarj cihazı, EP-TA845 model numarası ile satışa sunulmuştu. İki ürünün model numaralarını kıyasladığımız zaman, Samsung’un yeni EP-TA865 isimli şarj cihazının 65W destekli olma ihtimali oldukça yüksek gözükmektedir. Elbette henüz yeni Galaxy S modellerinin tanıtılmasına birkaç ay olduğunu belirtelim. Bu nedenle bazı söylentiler için henüz erken.

Söylentilerin bir çoğu EP-TA865 model numarasına sahip olan şarj cihazının Galaxy S21 veya Galaxy S30 olarak isimlendirilecek olan yeni seri ile birlikte sunulacağını belirtiyor. Ancak şunu da göz önünde bulundurmak lazım, Samsung henüz 45W hızlı şarj standardını bile akıllı telefon modellerinde benimsemiş durumda değil. Galaxy Note 20 Ultra modelinde bile 25W hızlı şarj desteği olduğunu belirtelim.

65W hızlı şarj desteğinin Galaxy S21 Ultra modelinde yer alabileceği düşünülse de serinin geri kalanı için hala şüpheler devam ediyor. Çünkü Samsung, hızlı şarj desteği konusunda büyük adımlar ile değil de küçük adımlar ile yeni modellerinde yavaş yavaş hız artırımı yapıyor. Özellikle geçen yılki EP-TA845’in Samsung’un uzun süredir model numarası watt değerini gösteren ilk şarj cihazı olduğu gerçeği göz önüne alındığında.

Her iki durumu da göz önüne aldığımızda, son raporlara göre Galaxy S21 veya Galaxy S30 olarak isimlendirilecek yeni amiral gemisi akıllı telefon serisinde pil ömrü konusunda bir eksiklik olmamalı. Bununla birlikte şarj hızı konusunda da elbette iyileştirmeler bekleniyor. Büyük olasılıkla Şubat ayında tanıtılacak yeni modellerin tüm detaylarını ilerleyen aylarda öğreniyor olacağız.

“Galaxy S21 Serisi, 65W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir