Emekli 5.000TL Bayram İkramiyesi Neden 3.000TL Veriliyor Açıklandı!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’nun Altınordu ilçesinde düzenlenen mitingde, emeklilerin bayram ikramiyelerinin artırılacağı müjdesini verdi. İşte detaylar:

Emeklilere Yönelik Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere yönelik müjde niteliğindeki açıklamasında, bayram ikramiyelerinin bütçeyi zorlama pahasına 3 bin liraya yükseltileceğini belirtti. Bu artışın önümüzdeki bayramda yüzde 50’lik bir artışı temsil edeceğini dile getirdi.

Maliyet Analizi ve Sonuçlar

Önceden planlanan 5 bin liralık bayram ikramiyesinin maliyet analizi sonrasında mümkün olmadığı belirlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da önerdiği bu miktar, ekonomi yönetiminin itirazları üzerine 3 bin lira olarak belirlendi. Böylelikle maliyet de 96 milyar liraya düşürüldü.

Emeklilere Uygulanan İkramiye Politikası

2018’de bin lira olarak başlayan bayram ikramiyeleri, 2023 itibarıyla 2 bin liraya çıkarılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son müjdesiyle birlikte bu miktar 3 bin liraya yükseltildi.

Ödeme Tarihleri ve İşleyiş

Ramazan Bayramı’nın 10 Nisan’da idrak edileceği dikkate alındığında, emeklilere bayram ikramiyelerinin 3-9 Nisan tarihleri arasında hesaplarına yatırılacağı öngörülüyor. Bu, emeklilerin bayram öncesinde ikramiyelerine kavuşacağı anlamına geliyor.

Emeklilerin mali durumunu iyileştirmeye yönelik bu adım, toplumun genel refahı açısından önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı müjde, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltme hedefine bir adım daha yaklaştırmıştır.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir