Elon Musk Tüm Sanal Aleme Göz Dikti! Şimdi İse Xmail Çıkarıyor!

0

Elon Musk, Tesla CEO’su olarak ünlü sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden sesli-görüntülü arama, yapay zeka sohbet botu Grok AI ve doğrulanmış hesap (mavi tik) desteği gibi özelliklerin ardından yeni bir özelliğin daha eklenmesini duyurdu.

XMail: Gmail’e Karşı Yeni Bir Oyuncu

XMail adı verilen bu yeni hizmet, kullanıcıların birbirlerine e-posta mesajları göndermelerini ve dosya paylaşımı yapmalarını sağlayacak. Bu hizmet, Google Gmail, Yandex Mail ve Microsoft Outlook gibi mevcut servislere doğrudan rakip olacak.

Musk’tan Açıklama: ‘XMail Yakında Geliyor’

X şirketinde mühendis olarak çalışan Nathan McGrady, Elon Musk’ı Twitter’da etiketleyerek “XMail’i ne zaman yapacağız?” diye sorduğunda, ünlü milyarder basitçe “Geliyor” yanıtını verdi.

XMail’in özellikleri, ücretlendirme politikası ve dosya paylaşım seçenekleri gibi detaylar henüz açıklanmadı.

OpenAI’ya Karşı Yeni Bir Oyuncu: Grok AI

Elon Musk, son olarak OpenAI’nın ChatGPT uygulamasına rakip olacak Grok AI adlı sohbet robotunu tanıttı. X verileri kullanılarak gerçek zamanlı olarak eğitilen Grok, kullanıcılara esprili cevaplar verebilme yeteneğiyle dikkat çekiyor.

Grok AI şu anda erken erişim aşamasında ve yalnızca X Premium+ aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Bu da Grok AI ile sohbet etmek isteyenlerin aylık 300 TL veya yıllık 3.139,98 TL ödemesi gerektiği anlamına geliyor. Grok AI’nın ücretsiz bir sürümü bulunmuyor, bu da ChatGPT’den farklılık gösteriyor.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir