Deprem Sonrası Kaç Müteahhit Tutuklandı? İşte Tutuklu Müteahhit Sayısında Son Durum!

0

Türkiye’nin 10 ilinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından müteahhitler için deprem soruşturması başladı. Deprem yönetmeliğine uymayıp insanların ve hayvanların canıyla oynayan müteahhitler yurtdışına kaçarken yakalandı. Peki deprem sonrası kaç müteahhit tutuklandı?

 

Kahramanmaraş (Pazarcık, Elbistan) merkezli deprem Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Diyarbakır olmak üzere tam 10 ili vurdu. Kahramanmaraş depreminde tüm illerde toplam tam 6 bin 444 bina yıkıldı. Asrın felaketi olarak adlandırılan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük depremlerinden biri olan bu depremin ardından deprem soruşturması başladı. Deprem yönetmeliğine uymayan müteahhitler için yargılama süreci başlarken tutuklu müteahhit sayısında son durum merak edildi.

 

Tutuklanan Müteahhitler

 

Deprem soruşturmalarının başladığı günden bu yana 9 müteahhit tutuklandı. Bu müteahhitlerin isimleri; Şükrü İşitmen, Mehmet Yaşar Coşkun, Mustafa Uncuoğlu, Mehmet Ertan Akay, Ömer Cihan, Mustafa Erdoğan Keçecioğlu, Yavuz Karakuş, Sevilay Karakuş, Hasan Alpargün olarak açıklandı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir