BMW, Otomobil Abonelik Programını Sona Erdirdi

0

BMW, Audi ve Mercedes-Benz gibi otomobil markaları, bir süreliğine otomobil abonelik hizmeti sundu. Bu hizmet, sabit bir otomobile sahip olmak yerine, her ay abonelik ücreti ödeyerek belirli markadan farklı otomobil modellerini deneyimleyebilmenize olanak tanıyordu. Ancak bu abonelik servisi, markalar tarafından teker teker sonlandırıldı. Şimdi ise BMW, ABD’nin Nashville kentinde 2018 yılında başlattığı otomobil abonelik programını sona erdirdiğini duyurdu.

Abonelik hizmetinin maliyeti aylık 2000$’dan fazlaydı ve abonelerin o sıradaki ihtiyaçlarına veya isteklerine bağlı olarak farklı BMW araç modellerine erişmelerine izin verdi. Hizmetin işe yaramamasının nedeninin yüksek fiyat olduğunu tahmin ediyoruz. Abonelik hizmetini neden sonlandırdığına gelince, BMW programın kapasite sınırlarına ulaştığını açıkladı.

Access by BMW isimli bu hizmet, hiçbir zaman abone sayılarını paylaşmadı. Bu nedenle kaç kişinin abone olduğu belirsiz. BMW ayrıca, Access by BMW’nin asla bir pilot programdan fazlası olmadığını söylüyor. Hizmette iki katman vardı, giriş seviyesi kullanıcılar X5 SUV ve 4 veya 5 serisi sedanları kullanmak için ayda 2000$ ödüyordu.

Heyecan verici BMW araçlarına erişmek isteyenler ise ayda 3700$ ödemek zorunda idi. Bu abonelerin M4, M5, M6 ve X5M’e erişimi vardı. Birçok otomobil üreticisi otomobil abonelik programlarını iptal ederken, Porsche abonelik hizmetiyle çok iyi gidiyor. Porsche, bazı lüks markalardan daha hevesli bir kitleye hitap ediyor ve bu da başarısına katkıda bulunabilir.

Ford da dahil olmak üzere ana akım otomobil üreticileri de bir abonelik hizmeti denedi ancak Ford hizmetini 2019’da sonlandırdı. Audi bu ayın başlarında, abonelik hizmetini de Ocak ayı sonunda sona erdireceğini duyurdu. Audi, abonelik hizmetinden elde ettiği geri bildirimlere dayanarak müşteriler için yeni bir yenilikçi deneyim yaratma sözü verdi.

“BMW, Otomobil Abonelik Programını Sona Erdirdi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir