Black Shark 4 Serisinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Çinli akıllı telefon üreticisi Black Shark, yeni nesil oyun odaklı akıllı telefon modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de iki farklı model piyasaya sürülecektir. Bununla birlikte bu modeller Black Shark 4 ve Black Shark 4 Pro olarak isimlendirilecek. Cihazlar yaklaşırken şimdi de Black Shark 4 serisinin teknik özellikleri ortaya çıktı.

Çinli popüler sızıntı uzmanı Digital Chat Station, yaklaşan modellerin sahip olduğu bazı özellikleri paylaştı. Bu doğrultuda standart Black Shark 4 modeli Snapdragon 870 işlemcisine sahip olacak. Bununla birlikte Black Shark 4 Pro modeli ise Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga seti ile birlikte karşımıza çıkacak.

Daha öncesinde söz konusu modellerin bazı özellikleri resmi olarak belli olmuştu. Yılın başlarında Black Shark 4 modelinin 120W hızlı şarj desteğine sahip olacağını öğrendik. Aynı zamanda cihazda 4.500mAh kapasiteli bir batarya mevcut olacak. Bu hızlı şarj desteği ile birlikte cihazı sadece 15 dakika içerisinde tamamen şarj edebileceksiniz. Ayrıca bu batarya ve şarj özelliklerinin iki modelde de ortak olacağı söylenmektedir.

Buna ek olarak Digitla Chat Station, yaklaşan cihazların ekran özellikleri konusunda da bazı detaylar paylaştı. Geçen sene tanıtılan Black Shark 3 Pro modeli, 7 inç boyutunda ve 1440p çözünürlüğünde 90Hz AMOLED panele sahip bir ekran ile karşımıza çıkmıştı. Bu seneki modelin de en az bu özelliklere sahip bir ekran ile geleceğini biliyoruz. Bununla birlikte Black Shark 4 modelinin ise 6,67 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde bir ekran ile gelmesini bekliyoruz.

Söz konusu akıllı telefon modelleri, Mart ayı içerisinde Çin’de piyasaya sürülecek. Daha sonrasında ise küresel pazarda satışa sunulacağı söylenmektedir. Her iki modelle ilgili yeni detaylar geldikçe her zaman olduğu gibi Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Black Shark 4 Serisinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir