Black Shark 4 Pro Modelinde Üçlü Arka Kamera Kurulumu Bulunacak

0

Yılın ilk üç ayını geride bıraktık ve bu süreçte iki farklı markadan oyun odaklı akıllı telefon modeli gördük. Bu cihazlar RedMagic 6 serisi ve ASUS ROG Phone 5 serisi olarak karşımıza çıktı. Bununla birlikte bu niş segmentte yer alacak olan yeni bir cihazın da gelmesini bekliyoruz. Söz konusu bu cihaz Xiaomi’nin Black Shark 4 Pro modeli olacaktır. Black Shark 4 Pro modelinde yer alan bazı özellikler de şimdiden gün yüzüne çıktı.

Black Shark markasının CEO’su, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabı üzerinde bir paylaşım yaptı. Bununla birlikte bu paylaşımda henüz tanıtılmayan Black Shark 4 Pro modeliyle çekilen bir fotoğraf yer almaktadır. Ayrıca fotoğrafın sol alt köşesinde akıllı telefonun üç farklı arka kamera sensörüne sahip olduğunu gözer önüne seren bir filigran bulunmaktadır.

Çinli akıllı telefon üreticisi, geçen seneki modelinde de üçlü arka kamera kurulumunu tercih etmiştik. Ancak bu sene de aynı sayıda kamera kullanacak olması pek de şaşırtıcı değildir. Çünkü kamera sensörlerinin sayısı arttıkça cihazın arka bölümündeki alan da bir o kadar sıkışık olacaktır. Bu nedenle şirketler ekstra kameralardan kaçınarak oyun odaklı farklı özellikler sunmaktadır.

Bunun yanı sıra henüz akıllı telefonun hangi kamera sensörlerine sahip olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Ancak birincil kameranın geniş açılı bir sensör olacağını biliyoruz. Ayrıca geriye kalan iki sensör de muhtemelen ultra geniş açılı, derinlik veya makro sensörlerden oluşacaktır.

Daha önceki haberlerde Black Shark 4 Pro’nun “Kaiser” kod adına sahip olduğu belirtilmişti. Bununla birlikte bu cihazın model numarası da KSR-A0 şeklinde olacak. Aynı zamanda akıllı telefon gücünü Qualcomm’un 5G destekli Snapdragon 888 yonga setinden alacak. 6,67 inç boyutunda ekran ile gelecek modelde 120W hızlı şarj destekli bir batarya bulunacaktır. Bu bataryanın kapasitesinin ise 4.500mAh şeklinde olması beklenmektedir.

“Black Shark 4 Pro Modelinde Üçlü Arka Kamera Kurulumu Bulunacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir