Bedelli Askerlik Yapacaklara Üzücü Açıklamalar Peş Peşe Geldi!

Bedelli askerlik yapacaklara kötü haber geldi. Eğitim kapasitelerinden daha fazla başvuru olduğu için bu yıl pozisyonun kura ile çekileceği söylendi. Ayrıca son dönemde yapılan asgari ücret artışıyla birlikte bedelli askerlik ücreti daha da artacak. Şu anda 100.000 TL olan askerlik ücretinin artışla birlikte 150.000 TL’yi geçmesi bekleniyor.

Askerliğini normal yol yerine ücretli olarak yapmak isteyenler için rahatsız edici bir mesaj yayınlandı.

Askerlik hizmetini bedelli olarak yapacak olanların en çok merak ettiği konulardan biri de bedelli askerlik ücretidir. Şu anda 100 bin civarında olan askerlik ücretinin artması bekleniyor. Asgari ücrete yapılan yüzde 55’lik artışın memur maaşlarına da yansıyacağı düşünüldüğünde, 6 asteğmenin maaşına bağlanan askerlik ücretinin yeni yılda 150 bin TL’yi geçeceği belirlendi.

BAŞVURULAR ARTTI

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, ekonomik sorunlar nedeniyle ödeme alacak sayılarının azaldığını, yüksek enflasyonu ve ücretlerin artmaya devam edeceği beklentisinin devam edeceğini ancak yükselmeye devam edeceğini açıkladı.

Herşey Kurraya Bağlı

Aydemir, eğitim birliklerinin kaldırabileceğinden fazla başvuru olduğu için işin kuraya bırakılacağını açıkladı.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir