Bakan Derya Yanık'tan Hesaplara Yatan 3330 TL İçin Özel Duyuru!

0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan gelen açıklamada çeşitli ifadelere yer verildi. Evde bakım maaşına ilişkin ödemelerin hesaplara yattığı belirtiliyor. Bu noktada kendisinden çeşitli açıklamalar geldiğini vurgulayalım. Öte yandan güncel detaylara dair neler bilmekteyiz? İşte pek çok kişinin yakından takip ettiği detaylar ve dahası yanıt bulacak.

Ödemeler Hesaplara Yatıyor

Bakan Derya Yanık, açıklamasında “Bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerimizi aileleri yanında desteklemek öncelikli hedefimiz. Bu kapsamda engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz”  ifadesine yer verdi.

1 Milyar TL’den Fazla Ödeme!

Öte yandan toplamda ne kadar ödeme yapıldığı ve kaç kişinin bu ödemelerden yararlandığına değinen Bakan Derya Yanık,  “Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 867 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 559 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Bu doğrultuda engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimizi insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütmeye devam edeceğimizi de vurgulamak isterim” açıklamasına yer verdi.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir