Apple iPhone 13 Modeli, 120Hz Ekrana Sahip Olabilir

0

Apple’ın iPhone 12 serisini tanıtmasından hemen sonra bir sonraki iPhone modelleri ile ilgili söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Son zamanlarda iPhone 13 serisindeki modeller hakkında birçok iddia duymaya başladık. Daha önceki söylentilerde iPhone 13 modelinin ekran içine gömülü Touch-ID teknolojisine sahip olacağı iddia edilmişti. Şimdi ise yeni bir söylenti ortaya çıktı. Bu söylentiye göre Apple iPhone 13 modeli, 120Hz ekrana sahip olabilir.

Bununla birlikte yaklaşan akıllı telefon modeli mat arka yüzeye de sahip olabilir. Ayrıca birçok AMOLED ekranlı telefonda gördüğümüz “Her Zaman Açık Ekran” özelliğini de göreceğiz. Apple odaklı popüler YouTuber EverythingApplePro’nun yeni videosu, yaklaşan iPhone modelleriyle ilgili bazı yeni haberleri ortaya koyuyor. Özellikle de iPhone 13 Pro modellerinin ortaya çıkan detaylarından bahsediyor.

Tüm bu haberlere göre iPhone 13 Pro modelleri, elde tutmayı daha da kolaylaştıracak. Apple, bunun için daha rafine ve tekstüre edilen yeni bir mat arka panel tercih edecek. Bununla birlikte iPhone 13 modelinde iPad Pro’da gördüğümüz 120Hz ProMotion ekran göreceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca Apple, “Always on Display” için Apple Watch Series 5 ile tanıttığı LTPO (Düşük Sıcaklıklı Polikristalin Oksit) teknolojisini kullanacak.

Söz konusu her zaman açık ekran özelliği çok fazla özelleştirme seçeneğine sahip olmayacak. Sade ve basit bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca saat ve pilin şarj durumunu gösterecek. Bununla birlikte gelen bildirimleri de küçük simgeler ile göstereceğini söyleyebiliriz. Bu özellik, sadece ilgili içeriklerin olduğu bölümdeki ekran aydınlatmasını çalıştırıyor. Dolayısıyla AOD özelliği şarj tüketimine neredeyse hiç etki etmiyor.

Yukarıdaki detayların yanı sıra iPhone 13 serisindeki cihazlarda kamera konusunda da yükseltmeler göreceğiz. Söylentilere göre akıllı telefonda ultra geniş açılı kamera sensörü yer alacak. Aynı zamanda portre video desteği de mevcut olacaktır. Yine söylentilere göre Apple bu özellik üzerinde epeydir çalışıyor. Muhtemelen Eylül ayında gelecek cihazlarla ilgili ilerleyen haftalarda yeni bilgiler gelecektir.

“Apple iPhone 13 Modeli, 120Hz Ekrana Sahip Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir