108 MP Kameralı Motorola Edge+ Modeli 22 Nisan’da Tanıtılacak

0

Motorola‘nın bir süredir yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Son zamanlarda şelale ekran tasarım anlayışına sahip çok sayıda Motorola telefon sızıntısı gördük. Şirket, koronavirüs salgını etkisini devam ettirmeye devam ederken 22 Nisan’da yeni bir akıllı telefon tanıtımı gerçekleştireceklerini doğruladı. Bu cihaz muhtemelen Motorola Edge+ modeli olacaktır.

Motorola’nın resmi Twitter hesabı dün gece yaklaşmakta olan yeni amiral gemisi telefonları için bir video fragmanı yayınladı. Fragmanda yer alan cihazların Motorola Edge+ ve Edge olduğu tahmin ediliyor. Bu modellerin ilk olarak Şubat ayındaki MWC 2020 etkinliğinde karşımıza çıkması bekleniyordur. Ne yazık ki bu etkinlik COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi ve birçok akıllı telefon tanıtımı ertelendi ve online olarak tanıtılmak zorunda kalındı. Motorola da yeni akıllı telefonlarını önümüzdeki hafta online etkinlik ile tanıtacak.

Söylentilere göre Motorola Edge+ modeli, 2340 x 1080 çözünürlüğünde, 90Hz tazeleme hızına sahip 6.67 inç Full HD+ ekran ile gelecek. Yayınlanan videoda cihazın her iki taraftan da kavisli bir ekrana sahip olduğu açıkça görülüyor.

Motorola Edge+, 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelirken gücünü ise Snapdragon 865 yonga setinden alacak. Bataryanın 5.000 mAh kapasiteli olacağı ve cihazın Android 10 ile kutudan çıkacağı düşünülüyor.

Akıllı telefonun en önemli özelliği şüphesiz kameraları olacaktır. Motorola Edge+’ın arka tarafında 108 MP ana kameraya ek olarak 3 tane daha kamera yer alacak. Bunlar 16 MP ultra geniş açılı, 8 MP telefoto ve yüksek ihtimal derinlik sensörü şeklinde olacaktır. Önde bulunan kamera deliği içerisine ise 25 MP’lik özçekim kamerası yerleştirilmiş olarak sunulacaktır.

Bu modelin yanında bir de Snapdragon 765 yonga seti ile güçlendirilmiş Edge modelinin de sunulacağı söyleniyor. Yonga setlerinden Motorola Edge serisinin yerleşik olarak 5G desteği ile birlikte geleceğini anlıyoruz. Plus modelinin normal modele göre biraz daha donanımsal üstünlüğe sahip olacağını düşünüyoruz. Motorola Edge serisi ilk olarak ABD pazarında satışa sunulacak. Daha sonrasında diğer bölgelere sunulacak.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir