Volvo, Emniyet Kemeri Hatası Nedeniyle 2 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor

0

Volvo, 2020 yılında Çinli otomotiv devi Geely tarafından satın alındı. Şirket o dönemden bugüne kadar gerek teknoloji gerek satış konusunda otomobillerini önemli derecede geliştirdi. Geely çatısı altında bulunan Volvo, “emniyet kemeri hatası” nedeniyle tarihinin en büyük geri çağırma operasyonunu başlatıyor.

Reuters tarafından paylaşılan habere göre, 2006 ve 2019 yılları arasında üretilen yaklaşık olarak 2,2 milyon otomobil emniyet kemeri sorunu dolayısıyla marka tarafından geri çağırılıyor. Bu kemer sorunun araçların ön koltuklarında bulunduğunu belirten marka, çağırdığı araçlarda emniyet kemeri bağlantısını düzelteceğini belirtiyor.

Volvo, şimdiye kadar piyasaya sürdüğü SUV modelleri ve elektrikli araçları ile birlikte otomobil piyasasında kendinden söz ettirdi. Şirket aynı zamanda sahip olduğu yenilikçi ve gelişmiş güvenlik teknolojileri sayesinde bazı otomobil kullanıcılarının vazgeçilmez tercihi olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.

Tüm bu gelişmiş otomobil teknolojilerinin yanı sıra, marka son günlerde ortaya çıkan bu tarihi geri çağırma operasyonuyla da oldukça konulacağa benziyor. Volvo, 2006 – 2019 yılları arasında üretilen 2,2 milyon adet V60, V70 ve XC60 modellerini geri çağırıyor. Geri çağırmanın nedeni ise bu modellerin ön emniyet kemerlerine takılan kablolarla ilgili bir problem yüzünden kullanıcıların tehlikeye girmesidir.

Geri çağrılan bu otomobillerin tamir masrafı ise direkt olarak marka tarafından karşılanıyor. Volvo, yaptığı açıklamada söz konusu olan bu arızanın herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermediğini belirtiyor. Ayrıca her ihtimale karşı herhangi bir sorun oluşturmaması için bu hatayı düzeltmek amacıyla geri çağırma operasyonu başlattıklarını söylüyorlar.

Volvo sözcüsü bu konuda bir açıklama yaptı. Yetkili, yaptığı açıklamada, “Sorun, ön emniyet kemerlerine bağlanmış çelik bir kabloyla ilgilidir. Kablo nadir gelişen bazı durumlarda kullanıma göre yıpranmadan kaynaklı sorun çıkartabiliyor. Bu durumda emniyet kemeri bağlama ve sıkı durma işlevinin azalmasına neden olabiliyor.” ifadelerini kullandı.

“Volvo, Emniyet Kemeri Hatası Nedeniyle 2,1 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir