LG, 2023’te Tesla İçin Yeni Pil Hücreleri Geliştirmeyi Planlıyor

0

LG Energy Solution, görünüşe göre 202 yılında Tesla için gelişmiş yeni pil hücreleri geliştirmeyi hedeflemektedir. Bununla birlikte bu pil teknolojileri, Tesla’nın elektrikli otomobilleri için oldukça iyi olacaktır. Aynı zamanda potansiyel üretim alanları ise ABD ve Avrupa bölgelerinde oluşturulacaktır.

Reuters’in yeni haberine göre konuya yakın kişiler, Güney Koreli teknoloji devinin Tesla için yeni gelişmiş piller yapmak istediğini söyledi. Ancak Tesla, henüz böyle bir anlaşmanın varlığı konusunda açıklama yapmadı. Yani LG, elektrikli araç üreticisinin tedarik zincirindeki rolünü henüz kesinleştirmiş durumda değil.

LG’nin Energy Solution bölümü, daha öncesinde bir pil üretim tesisi kurmayı hedeflediğini belirtmişti. Bununla birlikte Güney Koreli şirket, bu tesisle ABD ve küresel müşterilere hitap etmeyi planlamaktadır. Aynı zamanda bu tesiste üretilecek olan enerji depolama sistemleri, ABD’de elektrikli araçlarda kullanılacak.

Elon Musk, Eylül 2020’de şirketin kendi bünyesinde yeni hücreler geliştirme konusundaki resmi planlarını duyurdu. Bu da LG ve Panasonic gibi tedarikçilerinin ana müşterilerini korumak için ‘kanıtlanmamış’ teknolojiyle ilerlemesini sağladı. Kaynaklardan birine göre LG, 4680 geniş formatlı silindirik hücre için örnekler hazırladı. Bununla birlikte, şirket şu anda üretimi büyütmede teknolojik zorluklarla karşı karşıyadır.

Tesla, oldukça büyük bir müşteri konumundadır. Dolayısıyla LG, bu müşteriyi elde etmek için büyük riskler alabilir. Ancak henüz bu iş birliği konusunda resmi bir açıklamanın yapılmadığını belirtelim. Söz konusu durum ile ilgili yeni detaylar geldikçe sizleri Teknobuk.com üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“LG, 2023’te Tesla İçin Yeni Pil Hücreleri Geliştirmeyi Planlıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir