Elon Musk, Tesla Roadster’ı Yerin Üzerinde Uçurmayı Hedefliyor

0

Elon Musk, bildiğiniz gibi, halka açık görüşmelerde ve etkinliklerde pek çok olağandışı şey söylüyor. Ünlü iş insanı, popüler sunucu Joe Rogan ile yakın zamanda bir podcast röportajına dahil oldu. Bununla birlikte Elon Musk, Tesla Roadster’ı yerin üzerinde uçurmayı ve gezdirmeyi istediğini belirtti.

Röportaj sırasında bir noktada Musk, Rogan’a Tesla Roadster’ı sürücü, yolcular veya herhangi bir yoldan geçenleri öldürmeden veya incitmeden havada tutmak istediğini söyledi. Ayrıca Elon Musk, “Roadster’ın havada süzülmesini istiyorum ve insanları öldürmeden bu şeyin havada asılı kalmasını sağlamaya çalışıyordum. Belki yerden bir metre yüksekte uçabilir veya onun gibi bir şey. Düşerseniz, askıya alınma durumu ortadan kalkar ama ölmezsiniz.” dedi.

Elon Musk, 2018 yılında da elektrikli otomobile roket iticiler eklemeyi planlıyordu. Bu nedenle bu yeni fikir de seneler önceki bu düşünceden kaynaklanıyor olabilir. Ancak bununla ilgili henüz başka bir rapor yok. Yani uçan bir Roadster almayı planlayacak iseniz kısa vadede hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz oldukça yüksek gözüküyor.

Bu tuhaf fikrin yanı sıra Tesla CEO’su Elon Musk, başka konulardan da bahsetti. Ayrıca Musk, Cybertruck’ın kırılmaz camının bir balyoz ile sahneden kırılması olayına değindi. Ünlü iş insanı, bu camın demo bir üretim olduğunu söyledi. Yani kısacası durum şu. Demo cam olduğu için kesin bir sonuç elde edilemedi. Ancak satılacak otomobillerde bu demo cam olmayacak. Asıl cam, çok daha sağlam ve kırılmaz olacak.

Musk bu konuyla ilgili olarak, “Üretim camı, demo camdan çok daha sağlamdır. Cam üretim yapmak için devasa aletlere ve fırınlara sahip olmanız gerekiyor ve bu biraz zaman alıyor.” dedi. Joe Rogan’ın Spotify’ındaki Elon Musk röportajının tamamına buradaki bağlantı üzerinden göz atabilirsiniz.

“Elon Musk, Tesla Roadster’ı Yerin Üzerinde Uçurmayı Hedefliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir