Xiaomi, Z Şeklinde Katlanan Bir Akıllı Telefon Patenti Aldı

0

Xiaomi, 2019 yılında iki yerden de katlanan bir akıllı telefon prototipi geliştirmiş ancak bu cihazı son kullanıcıya sunmamıştı. Çinli teknoloji devi, bu sefer de Z şeklinde katlanan bir tasarıma sahip iki bükülebilir ekranlı başka bir akıllı telefon tasarımı patenti aldı. Bu yazımızda Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefon teknolojisine yakından bakacağız.

LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan akıllı telefon tasarımı patenti, Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından geçtiğimiz hafta onaylandı. Cihazın farklı açılardan görselinin olduğu 16 taslak da bu patent içerisinde yer almaktadır. Bu görüntülere bakıldığında akıllı telefon katlandığında önden piyasada olan herhangi bir cihaza benziyor. Ön taraftan baktığımızda ise delikli bir ekran olduğunu görmekteyiz.

Katlanmış haldeki cihazı açtığımız zaman büyük bir ekran bizi karşılıyor. Bu büyük ekran iki menteşe mekanizmasına sahiptir. Bu sayede üç farklı ekran bir araya gelerek bir bütün oluşturabiliyor. Cihazın arka bölümü büyük bir ekran ve ön tarafında da onun üçte biri büyüklüğünde bir ekran olduğu için arka bölümde herhangi bir kamera sensörü yer almıyor. Cihazın sadece öndeki küçük ekranında bir özçekim kamerası bulunuyor.

Cihazdaki birçok önemli bileşen, ön taraftaki küçük olan birincil ekranın altında bulunmaktadır. SIM kart yuvasının yanı sıra ses tuşları da bu ekranın sağ kısmında yer alıyor. Ayrıca yine bu kısımda muhtemelen katlanmış haldeki ekranı açmak için kullanılacak büyük bir düğme de bulunuyor. Cihazın alt kısmında USB Type-C portu bulunurken üst kısmında ise ikili hoparlör ızgarası yer almaktadır.

Xiaomi’nin gerçekten böyle bir cihaz geliştirmeyi planlayıp planlamadığı bilinmiyor. Ancak böyle bir patent alındığına göre bu kategoride bir ürün ortaya koyma planı var gibi duruyor. Bu tasarımlar zamanla değişebilir ve gelişebilir. Eğer Xiaomi tarafından böyle bir cihaz piyasaya sürülürse sizinle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu nedenle AloGazete.com’u ve AloGazete’un sosyal medya hesaplarını takip etmeye devam edin.

“Xiaomi, Z Şeklinde Katlanan Bir Akıllı Telefon Patenti Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir