Redmi Note 10 Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Redmi Note 10 serisinin 4 Mart tarihinde Hindistan’da tanıtılacağını doğruladı. Henüz lansman etkinliği için önümüzde birkaç hafta var. Ancak Redmi, yaklaşan akıllı telefon modelleri hakkında bazı tanıtım görselleri paylaşmaya başladı. Bununla birlikte Redmi Note 10 modelinin temel özellikleri şimdiden ortaya çıktı.

Redmi’nin yeni akıllı telefon serisinde Note 10 ve Note 10 Pro modelleri yer alacak. Her iki model de ekranın üst kısmının merkezinde yer alan kamera deliği ile birlikte gelecek. Aynı zamanda bu ekran Corning’in yeni nesil Gorilla Glass teknolojisi ile korunacak. Buna ek olarak akıllı telefonların IP52 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olacağını biliyoruz.

Şirketin yeni modellerin arka bölümünde dikdörtgen şeklinde büyük bir kamera modülü yer alacak. Ayrıca bu kamera modülü arka bölümün sol üst köşesinde konumlandırılacak. Yakın tarihli bir tanıtım videosu ile birlikte bu bölümün tasarım ayrıntıları da ortaya çıktı. Ancak Redmi’nin bu modül içerisinde yer alan kamera sensörleri hakkında henüz bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Redmi, Note 10 serisindeki modellerin Snapdragon işlemci ile birlikte geleceğini doğruladı. Bu doğrulamanın son sızıntılar ile uyumlu olduğunu söylemekte fayda var. Redmi Note 10 modelinde Sanpdragon 732G işlemcisi yer alabilir. Bununla birlikte Note 10 Pro modelinde ise yüksek ihtimalle Snapdragon 750G işlemcisini göreceğiz. Bu işlemcilere ek olarak cihazlarda 8GB’a kadar RAM olmasını bekliyoruz. Depolama konusunda ise 128GB dahili depolama alanı mevcut olacaktır.

Bununla birlikte cihazlar yüksek tazeleme hızı sunan ekran ve hızlı şarj destekli batarya gibi üst seviye özelliklere de sahip olacak. Buna ek olarak kutularından Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüz sürümü ile birlikte çıkacaklar. 4 Mart’ta tanıtılacak olan cihazların fiyatı konusunda şimdilik bir bilgimiz yok. Ancak cihazlar hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Redmi Note 10 Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir