Öğrencilere Yardım Parası Asgari Ücret Seviyesine Çıkacak mı? 8500 TL Öğrenciye Destek Parası Ödenecek mi?

Asgari ücret 5500 TL’den 8500 TL’ye çıktı. Yapılan bu zamla birlikte sosyal yardımlara da yeni bir zam bekleniyor. Özellikle de eğitim alanında öğrencilere sağlanan bazı destekler gündeme geldi. Öğrenciler yüzde kaç zamla yeni destek ödemelerini alabilecek?

Öğrenciye Asgari Ücret Ödenecek mi?

Öğrencilere yapılacak desteğin daha önceden net asgari ücret seviyesinde olacağı yönünde açıklama gelmişti. Şimdi ise asgari ücret 5500 TL’den 8500 TL’de çıktı. Bu durumla birlikte öğrencilere de zam yapılıp yapılmayacağı gündemdeki yerini koruyor.

SED Ödemeleri Zamlanacak mı?

SED eğitim ödemelerine de bir zam gelmesi muhtemel. 2023 yılından itibaren pek çok sosyal yardım türüne zam yapılacağı düşünülüyor. Ancak konuyla ilgili hükümetten ve bakanlıktan bir açıklama beklenmekte.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir