LG Velvet 5G Modeli, Android 11 Güncellemesini Almaya Başladı

0

LG, geçtiğimiz sene herhangi bir amiral gemisi akıllı telefon modeli tanıtmadı. Şirket bunun yerine, LG Velvet 5G isimli bir orta sınıf akıllı telefon modeli piyasaya sürdü. Bu model, premium bir orta sınıf model olmakla birlikte aynı zamanda 5G özelliğini de destekliyor. Android 10 tabanlı Velvet UI arayüzü ile birlikte kutusundan çıkan cihaz şimdi de ilk büyük güncellemesini Android 11 olarak almaya başladı.

Google, Eylül 2020’de Android 11’in kararlı sürümünü duyurdu. O zamandan beri akıllı telefon üreticileri beta programları dahilinde bu güncellemeyi kendi cihazlarına uyarlamaya çalışıyor. Ayrıca birçok cihazlarına da bu güncellemeyi çoktan göndermiş durumdalar. Öte yandan LG, geçen yıl pek çok telefon tanıtmadı.

Aslında Güney Koreli teknoloji devi hakkında son zamanlarda pek çok söylenti mevcut. Bu söylentilerden bazılarına göre şirket, 2021’de akıllı telefon sektöründen çekilebilir. Ancak yine de en son Android güncellemesini cihazlarına göndermek konusunda yavaş davranmaya devam ediyor.

PiunikaWeb’e göre Android 11 güncellemesi, şirketin 2020’deki ana akıllı telefonu olmasına rağmen, yalnızca şu anda LG Velvet 5G için kullanılabilir. Bununla birlikte bu güncelleme, şu anda yalnızca şirketin kendi ülkesinde yayında. İlerleyen günlerde bu güncellemenin diğer bölgesel varyantlara da ulaşmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte güncellemenin LG Velvet’in 4G sürümü için de sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmemektedir. LG Velvet 5G için en son sistem güncellemesinin adı LG UX 10’dur. Üstünde Velvet UI bulunan Android 11’e dayanmaktadır. Bu güncellemenin boyutu, cihazın Güney Kore versiyonu için 2251.64MB şeklindedir.

“LG Velvet 5G Modeli, Android 11 Güncellemesini Almaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir