Kahramanmaraş Merkezli Depremlerde Son Durum! AFAD Son Dakika Can Kaybını Duyurdu!

Kahramanmaraş merkezli depremler için enkaz altında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 14 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş depreminde son durum ne oldu? AFAD son dakika can kaybını duyurdu.

 

Kahramanmaraş (Pazarcık, Elbistan) depremlerinin üzerinden 8 gün geçti. 10 ilde enkaz altında kalan vatandaşlar ve hayvanlar için mucize kurtuluşların devamı geliyor. Diğer yandan uçak, dron, İHA, gemi, helikopter gibi araçlarla da arama kurtarma çalışmalarına hız kazandırılıyor. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin bilançosu bugün ne oldu?

 

10 ilde 6 bin 444 binanın yıkıldığı depremlerden sonra AFAD bugün can kaybının 31 bini geçtiğini duyurdu. AFAD son dakika açıklamasına göre; can kaybı “31 bin 643” olurken yaralı sayısı ise “80 bin 278” kişi oldu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir