Hesaplarınızı Kontrol Edin! Açıklama Geldi 1.250TL Hesaplara Yatmaya Başladı!

Aile Destek Programı ödemeleri bugün hesaplara yattı! Merakla beklenen bu programda ne kadar yattı? Aile Destek Programı ne kadar oldu? Aile Destek Programı hesaplara ne zaman yatıyor? Aile Destek Programı ödemeleri ne kadar oldu?

Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı? Ne zaman yatacak? Yılbaşından önce yatar mı? sorularına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’tan cevap erken geldi. Ödeme tarihlerine ilişkin Bakan Yanık Twitter hesabından paylaşım yaptı. Ödemeler bugün hesaplara yattı.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIYOR?

Vatandaşlar Aile Destek Programı ödeme tarihleri için gözleri bakanlıktan gelecek olan açıklamaya çevirmişti. Beklenmiş olan açıklama Bakan Yanık tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı.

“Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın tensipleriyle, Ocak ayının ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe (bugün) hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz” ifadelerini kullanan Bakan Yanık, “Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 3 milyon hanemize 2,9 milyar TL, “Çocuk Desteği Bileşeni” kapsamında 2,2 milyon hanemize 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon hanemize 3,8 milyar TL tutarında ödeme yapacağız. Böylece Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında yıl sonuna kadar 3 milyon tekil hanemize aktardığımız toplam destek tutarı 13 milyar TL’yi aşmış olacak. Ayrıca yıl sonuna kadar Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında çocuk bileşeni ile toplam 5,6 milyon çocuğumuz için 2,6 milyar TL ödeme gerçekleştirmiş olacağız” sözlerini ifade etti.

ÖDEMELER NE KADAR Olacak?

850-1250 TL arasında değişmekte olan tutarlar en fazla 12 süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecek. 12 aylık ödeme döneminin son döneminin son ödemesi 2023 senesi Haziran ayı için olarak bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek söz konusu destek programı sona erecektir.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgah adresinin bağlı olmuş olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamıda kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ile Dayanışma Vakfına yapılabiliyordur.

İŞTE AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir