Google Play Müzik Kitaplığınızı Nasıl YouTube Müzik’e Aktarabilirsiniz

Google uzun süre Play Müzik hayranlarını akış alışkanlıklarını bozmadan YouTube Müzik’e getirmeye hazır. 12 Mayıs’tan itibaren, tüm şarkılarınızı, çalma listelerinizi ve daha fazlasını Google Play Müzik’ten YouTube Müzik’e aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir aktarım aracı kullanıcılara sunuluyor. İşte böyle!

Google Play Müzik Kitaplığınızı YouTube Müzik’e Aktarma

  • Telefonunuzdaki YouTube Müzik uygulamasını açın.
  • “Müziği Başlat”ın altındaki Haydi Başlayalım düğmesine dokunun.
  • Aktarımı Başlat’a dokunun.

İster inanın ister inanmayın, hepsi bu kadar. Google Play Müzik’te ne kadar geçmişe sahip olduğunuza bağlı olarak tüm aktarımın tamamlanması birkaç saat sürebilir. Bu nedenle uygulamadan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz ve aktarım arka planda devam edecektir.

Bu aktarım aracıyla Play Müzik’ten aşağıdakilerin tümü YouTube Müzik’e taşınır:

  • Müzik önerileri
  • Çalma listeleriniz ve birçok istasyon
  • Beğenilen ve beğenilmeyen şarkılar
  • Yüklemeler ve satın alma işlemleri
  • Kütüphanenizdeki albümler ve şarkılar

Aktarım tamamlandıktan sonra (işlem bittiğinde size bir e-posta gönderilir), YouTube Müzik ana sayfanızda Play Müzik kitaplığınızdan önerilen yeni bir şarkı koleksiyonu görürsünüz. Ayrıca, Play Müzik’te dinlemeyi sevdiğiniz herhangi bir istasyonunuz varsa, bunları artık uygulamanın Çalma Listeleri bölümünde bulabilirsiniz.

Tüm süreç oldukça sorunsuzdur ve sizin için çok fazla çaba gerektirmez. Sadece birkaç düğmeye dokunun, arkanıza yaslanın ve rahatlayın.

YouTube’un Geliştirdiği Müzik Uygulaması Nedir? Nasıl İndirilir?

YouTube Müzik , YouTube’un geliştirildiği bir müzik akışı hizmetidir. Kullanıcıların müzik türlerine, çalma listelerine ve önerilere dayalı olarak YouTube’daki şarkılara ve müzik videolarına göz atmalarına olanak tanıyan müzik akışına yönelik hizmet için özel bir arayüz sunar.

Servis ayrıca reklamsız oynatma, salt ses arka plan oynatma ve çevrimdışı oynatma için şarkı indirmeyi sağlayan premium bir katman sunuyor. Bu abonelik avantajları Google Play Müzik ve YouTube Premium abonelerine de sunulmaktadır.

Müziğin kullanılabilirliği, ana akım sanatçıların yayınlarının çoğunu içerir ve site hizmetinde müzik olarak kategorize edilen tüm videolara uzanır.

Uygulama başlangıçta Google Play Müzik ile paralel olarak çalışacak, ancak ürün yöneticisi Elias Roman, Google Play Müzik kullanıcılarının Google Play Müzik ile özellik eşliğine ulaştıktan sonra (müzik satın alma ve kullanıcı tarafından sağlanan müzik için bulut tabanlı bir kitaplık). YouTube’un geliştirdiği uygulamanın ürün yöneticisi T. Jay Fowler, koleksiyonların, oynatma listelerinin ve tercihlerin taşınacağını belirtti.

Eylül 2019’dan itibaren Google Play Müzik’in yerini , yeni Android cihazlara dağıtılan temel Google mobil hizmetler paketindeki YouTube Müzik almıştır. Mayıs 2020’de satın alınan müzik, çalma listeleri, bulut kütüphaneleri ve öneriler dahil olmak üzere Google Play Müzik’ten içe aktarmalara izin veren bir güncelleme yayınlandı.

YouTube’un Müzik uygulamasını Google Play Store’dan indirilebilir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.