Erken Seçim Tarihi Açıklandı! 2023 Genel Seçimi Ne Zaman Olacak Belli Oldu!

0

Erken seçim tarihine yönelik tartışmaların sonuna gelindi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı. 2023 genel seçimi ne zaman gerçekleştirilecek belli oldu. İşte 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında tüm detaylar…

 

En son 2018 yılı Haziran ayında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimi bu yıl daha erken bir tarihte yapılacak. 18 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşmesi beklenen 2023 yılı seçimi beklenen tarihten bir ay öncesine alındı.

 

2023 Genel Seçimi Ne Zaman?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gün önce Bursa’da yaptığı konuşmasında “inşallah 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde siz gençlerle yol arkadaşlığı yapmamızı nasip eden rabbime ham ediyorum. Seçim kararını 10 Mart’ta açıklayacağız. Seçim kararı için sonra 60 gün süre var, YKS değerlendirecek” ifadelerine yer verdi. Erdoğan, son yaptığı açıklamasıyla erkene alınan genel seçimin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağını bildirmiş oldu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir