Emekli Maaşı Ne Zaman Açıklanacak? Enflasyonda Son Durum Nedir?

0

Emekli maaşına ilişkin çok fazla soru soruluyor. Özellikle de son zamanlarda emeklilerle ilgili bilinmeyenlere yer verildi. Maaş zammı almak için gün sayan milyonlarca emekli için yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Özellikle de son zamanlarda emeklilerin alacağı ödemeye ilişkin TÜİK verileri gösterilmekte.

Henüz Belli Olmadı!

Aralık ayına kadar ki süreçte 6 aylık enflasyonun maaş zammında etkili olacağı vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen açıklamalarla beraber enflasyonun üzerinde bir zam yapılabilir. Bu noktada ise büyük bekleyiş sürüyor. Dolayısıyla yakın zamanda açıklama yapılması da muhtemel. Şimdilik enflasyona ilişkin açıklanan veriler ise tek başına yeterli değil.

Taban Maaş Artacak mı?

Öte yandan emeklilerin almış olduğu taban maaş şu an 3500 TL. Dolayısıyla bu taban maaşa dair bir artış gelecek mi yoksa beklentiler sürüyor mu sizlerle paylaşımda bulunacağız. Merak edilen sorular ise yanıt bulacak. Son zamanlarda dikkat çeken maaş zamlarıyla ilgili bilinmeyenleri aktarmaya devam edeceğiz. Asgari ücret zammı da enflasyon ile aynı doğrultuda gerçekleşebilir.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir