4A, 4B, 4C Emeklilerine TBMM Kararıyla 11.500 TL Ek Ödeme Geliyor!

0

TBMM tarafından alınan kararla birlikte, 4A, 4B, 4C kapsamındaki emeklilere 11.500 TL ek ödeme müjdesi geldi. Son dakika açıklamasına göre, emeklilere yapılacak olan bu ek ödeme, Şubat ayının ilk haftasında hesaplara yatırılacak.

Milyonlarca emekli, yeni ek ödeme kararını sabırsızlıkla bekliyor. Emekli maaşlarına Ocak ayında yapılan zamların ardından, şimdi de ek ödeme süreci başlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur), 4C (Emekli Sandığı) emeklileri, Şubat ayının ilk haftasında ek ödemelerini alacaklar.

Emeklilere yapılacak olan bu ek ödemenin miktarı 11.500 TL olarak belirlendi. TBMM tarafından onaylanan kararla birlikte, emeklilere yönelik yapılan bu ek ödeme, maaş farkı olarak da adlandırılmaktadır. Emekliler, bu ödemeyi alabilmek için bekleyişlerini sürdürüyor.

Ek Ödeme Tarihleri

 Emeklilere yapılacak olan ek ödeme, Şubat ayının ilk haftasında başlayacak. Emekli maaşlarının yatırıldığı tarihler, emeklilerin tahsis numaralarına göre belirlenecek. İlave zam miktarı, TBMM tarafından yapılan görüşmeler sonucunda belirlendi ve emeklilere müjdeli haber verildi.

Ayrıca, emekli promosyon ödemelerinde de artış yaşandı. İNG Türkiye ve Türkiye Finans, Şubat ayı için emeklilere 15.000 TL’lik promosyon desteği sağlayacak. Diğer özel bankaların güncellenmiş promosyon miktarlarını öğrenmek için bankaların resmi internet siteleri ziyaret edilebilir.

Emeklilere sağlanan bu ek ödeme ve promosyonlar, emeklilerin maddi durumlarına katkı sağlayarak, hayat standartlarını iyileştirmeye yönelik önemli adımlar olarak değerlendiriliyor. Emekliler, beklenen bu müjdeli haberi olumlu bir şekilde karşılayarak, Şubat ayının ilk haftasını sabırsızlıkla bekliyor.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir